Сходи у приватному будинку – складні форми для ексклюзивних рішень

Бетонні сходи у приватному будинку – це зовсім не те, що ми бачимо в під'їздах багатоповерхівок. З великою різноманітністю дизайнерських рішень такі конструкції абсолютно не виглядають нудними.

Сходи в приватному будинку – спосіб привнести в дизайн інтер'єру нотку ексклюзивності. У попередній статті ми познайомили вас з особливостями простих форм. Наразі йтиметься про конструкції складних форм.

Гвинтові сходи на центральному косоурі

Це відмінний варіант для прихильників усього незвичайного, оскільки кожен проект унікальний і розраховується індивідуально.

«СПС-Буд» спеціалізується на виробництві ексклюзивних бетонних сходів для приватних будинків більше 10 років. Ми гарантуємо не тільки привабливий зовнішній вигляд, але й технічно грамотні розрахунки у проектуванні.

Особливості конструкцій складних форм

До складних форм внутрішніх сходів у приватному будинку відносяться гвинтові, напівгвинтові, S-подібні та царські.

Такі форми застосовуються в основному в приміщеннях з великою площею. Вибір часто визначається формою отвору, а також геометрією приміщення.

Гвинтові сходи, як і передбачає назва, нагадують гвинт. Як правило, такі сходи – самонесучі. Отже, вони вимагають ретельних розрахунків і точного армування. Кріплення встановлюється на першій і останній сходинках.

Напівгвинтові сходи схожі на гвинтові. Однак кут розвороту в таких конструкціях не більше 180 градусів, а внутрішній і зовнішній радіус – більш витягнутий. Стандартне розрахункове навантаження для них – 450-700 кг/м2 в залежності від типу конструкції.

S-подібні сходи нагадують латинську літеру S. У більшості випадків вони визначаються формою отвору, повторюючи його. Піднімаючись по них, люди часто змінюють напрямок свого руху. Це досить утомливо і важко. Тому важливо прорахувати глибину сходинки по лінії ходу, що проходить на відстані 500-600 мм від огорожі.

Царські сходи вирізняються двома симетричними маршами, які іноді можуть розширюватися, а вгорі об'єднуються майданчиком. Як і заявлено в назві, вони виглядають помпезно. Однак слід врахувати, що така конструкція займає багато місця і підходить для великих будинків та особняків.

оформлення бетонних сходів

Як зробити сходи унікальними?

Ексклюзивність сходам надають як типи конструкцій, так й елементи оздоблення.

Сходи в приватний будинок на другий поверх можуть стояти окремо або примикати до стіни. За типом застосовування конструкцій – бути дзеркальними, гладко підшитими, на косоурах, з тятивами. Вибір залежить від побажань замовника й технічних вимог для кожної конструкції.

Для оздоблення та огорож використовуються дерево, нержавіюча сталь, скло, кварцит, онікс, полімерне покриття, мармур, кований метал, і власне бетон.
Комбінації цих матеріалів роблять кожен конкретний проект красивим й оригінальним. «СПС-Буд» готовий запропонувати оптимальні варіанти для Вашого будинку.