Новий погляд на нержавіючу сталь з «золотим» напиленням

Позолочене покриття, що доступне за ціною, отримують без участі дорогоцінного металу, використовуючи більш дешевий нітрид титану. Декоративно-захисний шар застосовується в обробці сходових маршів, опор та інших елементів інтер’єру. Розроблено кілька технологій «золочення», завдяки яким можна не лише покращити зовнішній вигляд поверхні, а й підвищити стійкість до вологи та інших факторів.

Якісне нітрид титанове покриття достовірно імітує благородний метал, надаючи огорожі статусності. Штучну позолоту наносять на метали, що належать до нержавійок. Особливо ефектно обробка виглядає в класичних та сучасних інтер’єрах із ретельно підібраним освітленням.

Що дає покриття нітридом титану?

Крім візуальної схожості з ювелірним золотом цінність матеріалу визначають технічні параметри:

  • Висока твердість, що підвищує стійкість до зношування. Шар не стирається, не каламутніє і не розтріскується роками. Якісно виконане «золочення» надійно захищає основний метал, подовжуючи термін служби виробу.
  • Кислототривкість. Поверхня, покрита нітридом титану, несприйнятлива до агресивних середовищ.
  • Корозійна стійкість за умов високого нагрівання. Залежно від товщини покриття зберігає фізико-хімічні властивості до температур +700+800 0С.

Властивості шару залежать від нюансів технології. Так, напилення нітрид титану, застосоване для декоративної прикраси, поступатиметься захисту для металорізального інструменту як по міцності, так і в плані довговічності. Проте титанова “позолота” хоч і менш міцна, зате майже невідмітна від дорогоцінного металу. Твердосплавні фрези і свердла, захищені іонно-вакуумним напиленням, стають міцніше, але на золото вже практично не схожі.

Застосування методу

Художнє «золочення» широко використовують в зовнішній і внутрішній обробці статусних об’єктів. Технологія застосовується в наступних роботах:

  • Оформлення інтер’єрів, у тому числі для декорування обгороджувань сходових маршів, стойок, опор, фурнітури.
  • Прикраса фасадів респектабельних будівель.
  • Зовнішня реклама з використанням зображень і об’ємних букв з основою з нержавіючої сталі.
  • Реставрація історичних будівель і пам’ятників культури.
  • Виготовлення ювілейної і сувенірної продукції.

Шар, нанесений на метал, зберігає технічні і візуальні характеристики впродовж 50 років.

Переваги використання «золочення»

Іонно-плазмове напилення проводиться в спеціальних закритих камерах при підвищеному нагріві. Усі частини виробу обробляються окремо. Складання конструкції з деталей, покритих напиленням, ведеться механічним способом без використання зварювання.

Поверхня з нітридом титану повністю міняє враження від непомітної нержавіючої сталі. Завдяки варіюванню технологічних умов можна отримати бажаний відтінок і інтенсивність напилення.

Іонно-вакуумне напилення, міцне, що дає, і рівномірне титанового покриття, що дозволяє отримати ефектний декор, і поліпшити експлуатаційні характеристики виробів. Шар завтовшки в межах 40 мкм забезпечує відмінну опірність навантаженням в реальних умовах, роками не втрачаючи естетичних і технічних властивостей.