Як зробити сходи безпечними для дитини

Будь-які сходи в будинку створюють певну небезпеку для дітей. Для того, щоб зробити проліт зручним і захистити найменших членів родини, встановлюють спеціальні бар’єрні системи. Захист на сходи від дітей повністю перекривають проліт, створюючи на шляху дитини надійну перешкоду.

Яким має бути захист від дітей

Звичайні перила для сходів забезпечують зручний підйом, однак вони розраховані на дорослу людину. Малюкові складно дотягнутися до верхньої планки, тому дитина підіймається та спускається без достатньої опори. У цьому випадку вже не важливо, що у нього під ногами. Сходинки з бетону, метал або дерево однаково небезпечні в разі ймовірного падіння.
Захист на сходи зводить ризик удару або отримання травми до мінімуму. Якщо система встановлена, дитина швидко звикає до бар’єра, починає ставитися до вдосконалення як до чогось буденного і звичного.

Огородження сходів виготовляють в різних варіантах, що виконують такі функції:

  • Протекторну: перешкода не дає дитині потрапити на марш.
  • Допоміжну: тимчасові поручні, встановлені на зручній для дитини висоті, допомагають безпечно підійматися та спускатися.
  • Декоративну: навісні, стаціонарні або розпірні елементи не порушують загальне враження, підтримуючи архітектурний вигляд конструкції.

Важливо, щоб естетика бар’єру ідеально збігалася зі стилем сходів. Для дорослих це візуальне задоволення спостерігати гармонію в деталях. Для малюків спостереження загального-художнього напрямку також не позбавлено сенсу. Якщо обробка бетонних сходів і оформлення захисних елементів не випадають із загального візуального ряду, бар’єрна система не приваблює підвищеної уваги. Дуже скоро малюк просто не помічає удосконалень.

Протекторні елементи виготовляють з дерева, металу, пластику (в тому числі прозорого). Можна придбати типові конструкції або замовити виготовлення деталей за індивідуальним проєктом. В останньому випадку захист для дітей матиме всі переваги: надійність, відповідність стилю, спокійне сприйняття дитиною.

Функціональні можливості огороджень

Сходи для дітей з протекторною системою обладнуються:

  • Захистом перил: якщо відстань між балясинами широкі, і дитина може між ними протиснутися – доцільно поставити огорожу на сходи, повністю перекривати доступ. Це може бути знімний прозорий екран, що не порушує декоративну особливість маршу.
  • Навісними поручнями: елементи кріплять на металеві, дерев’яні або скляні перила, роблячи опору доступною та зручною для малюка. Знімна конструкція не порушує вигляд маршу і може служити не один рік.
  • Бар’єрами: огорожі перекривають доступ до прольоту. Елементи можуть бути накидними, стаціонарними або на розпірках.

На перших роках життя скляні перила на сходи можуть створювати певні незручності для маленьких членів сім’ї. Прозора панель здається невидимою, а тому дитина починає досліджувати незрозуміле, всюди залишаючи сліди від долоньок. Для того, щоб не полірувати поверхню щодня, можна встановити дитячі навісні поручні на скляні огорожі та забути про проблему.

Якщо у вас бетонні сходи

Найчастіший варіант оформлення прольоту потребує обов’язкового захисту. Бажано, щоб бетонні сходи на другий поверх комплектувалася захисними системами заздалегідь, поки дитина не почала ходити. В цьому випадку огородження на сходи від дітей буде сприйматися як не від’ємна частина всієї конструкції, забезпечуючи надійний і безпечний підйом та спуск.

Компанія СПС-БУД спеціалізується на виробництві сходів і супутніх захисних конструкцій. Пропонуємо перейти в каталог і подивитися приклади робіт. Бетонні сходи можуть виглядати повітряними й в польоті, якщо проєктування і виготовленням займаються майстри.