Як збирається опалубка для сходів?

Оригінальні бетонні сходи для будинку складної форми часто стають головною прикрасою інтер’єру, змушуючи функціональність поступитися місцем креативності. Головне питання створення унікальної конструкції лежить навіть не в сфері дизайну, а в вузькоспеціалізованому напрямку. Грамотно розрахована, розкроєна, зібрана і перевірена на точність опалубка для ступенів стає тим самим непомітним коконом, з якого виникає елегантна форма сходів.

Особливості створення опалубки

Кожна допоміжна конструкція для заливки бетону індивідуальна. Конфігурація, матеріал, метод збирання залежать від типу сходів на другий поверх.

Опалубку для бетонних сходів можна розділити на чотири типи:

  1. Проста в прямих формах.
  2. Складна в прямих формах.
  3. З радіусними елементами.
  4. З більш ніж трьома радіусами.

Залежно від типу маршу розрізняють наступні варіанти опалубки:

  • Розбірні системи (модулі): розраховані на багаторазове застосування. У збірці використовують стандартні елементи, тому вид підходить тільки для типових проєктів.
  • Індивідуальна опалубка під сходи: призначена для будівництва нестандартних конструкцій.

Який матеріал підходить для опалубки?

У приватних будинках сходи не тільки пов’язують поверхи. Це предмет мистецтва, якому приділяють підвищену увагу. Для того, щоб форма відповідала проєкту, над опалубкою доводиться ґрунтовно попрацювати.

За основу беруть листи фанери 3-4 сорту, товщиною 12 мм. Універсальний матеріал з невеликою кількістю дефектів забезпечує достатню міцність і стабільність, утримуючи рідкий бетон в заданих рамках. Такі листи не гнуться, тому їх використовують для створення конструкцій прямої форми.

Якщо необхідно створити криволінійні поверхні, застосовують тонкі листи товщиною 6-7 мм. Згинаючи елементи по заданій траєкторії, збирають опалубку для радіусних сходів з поворотами на косоурах і на тятивах. Таким же чином формують допоміжні конструкції для заливки бетону, формуючи запрошення ступені.

Габаритні та масивні марші заливаються в опалубку підвищеної міцності. Таку конструкцію збирають з двох і більше листів товщиною по 6 мм кожен. Кількість залежить від проєкту. «Шарувата» форма підвищує міцність.

Точність – застава ідеальних сходів

У сучасному дизайні часто використовують відкритий бетон без покриття. Така обробка сходів застосовується як декоративний прийом в стилі лофт, модерн, хай-тек.

Звичайна опалубка для такої роботи не підійде – тут важлива гладка поверхня, що відкриває красу матеріалу. Допоміжну конструкцію формують зі спеціальної французької ламінованої фанери товщиною 12-15 мм.

Розкрій ведеться прямо на об’єкті. Опалубка будується з окремих елементів: нарізана фанера посилюється вертикальними стійками з брусів. Деталі скручують саморізами. Для формування бетонної тятиви ліві та праві борти опалубки з’єднують довгими саморізами або шпильками, притягаючи частини болтами.

У нашій компанії точність складання перевіряється геодезичним обладнанням. Допустиме відхилення в розмірах не перевищує 2 мм. У повністю готову систему заливається бетон і залишається в формі до набору проєктної міцності.

Пропонуємо перейти в каталог, подивитися нашу роботу і вибрати вподобану модель. Готові виконати унікальний проєкт сходів, який стане головною прикрасою вашого інтер’єру.