Гра світла: ідеї освітлення сходів

Організація домашнього простору будується на принципах комфорту, безпеки та краси. Правильно організоване підсвічування відповідає перерахованим критеріям:

  • Система датчиків включає і вимикає освітлювальні прилади, підсвічуючи марш.
  • У нічний час підсвічування поручнів сходів і ступенів створює умови для впевненого пересування.
  • Освітлення стає одним з елементів декорування простору.

Правила організації освітлення

  • Потужність світлового потоку: чим ширше й протяжніший спуск, тим більше потужності необхідно.
  • Рівномірність: світло повинне м’яко заливати простір, не створюючи сліпучий ефект. Особливо це стосується поверхні відбивальної  зі скла, лакованого дерева, з облицюванням, відшліфованим каменем.
  • Надійність: вибрані джерела світла повинні бути стійкі до частих включень та вимиканням.
  • Автономність: в умовах з можливими пропажами централізованого електроживлення слід передбачити підключення до резервної системи генерації енергії.

Як вибрати підсвічування залежно від типу сходів

Кут падіння та інтенсивність світлового потоку повинні створювати реальну картину контурів і висоти ступенів. Для кожного типу конфігурації сходів існують правила розташування освітлювальних приладів.

Гвинтові сходи

Конструкція збирається по спіралі, завдяки чому гнучка світлодіодна стрічка виявляється найбільш підходящим освітлювальним елементом. Підсвічування можна встановлювати на бічну стіну, повторюючи спіральну лінію каркаса, або кріпити безпосередньо до поручнів.

Бетонні сходи

Масивні конструкції оптимально підсвічувати з боку стіни, розташовуючи освітлювальні прилади на висоті 40-50 см від рівня ступенів. Ще один варіант освітлення – люстра над сходами. Стельове розташування здатне якісно висвітлити весь проліт.

Маршові сходи з бетону, що зв’язують декілька рівнів, можуть висвітлюватися каскадними світильниками, що розвиваються в вертикальному напрямку. Лампи, підвішені на різній висоті, наповнюють простір м’яким рівномірним світлом, не створюючи різких тіней і не спотворюючи контури ступенів.

В такому випадку світлодіодне підсвічування для сходів небажана: витончена освітлювальна стрічка не відповідає образу потужної бетонної конструкції.

Без підсхідцев 

Полегшені каркаси створюють відчуття легкості. Для того щоб підкреслити візуальний ефект польоту, використовують підсвічування сходів світлодіодною стрічкою з боку відсутніх сходинок. Стрічку монтують зсередини таким чином, щоб вихідний потік світла заливав розташовану нижче щабель.

Варіанти освітлення

Автоматична

Підсвічування сходів на ступенях, по бічній поверхні стіни або з центральним стельовим розташуванням не просто зручна для користувачів. Автоматична система скорочує витрати електроенергії, виробляючи і відключаючи по реакції датчиків руху.

Бездротова

Проєктується з автономними джерелами енергії на акумуляторних батареях з високою місткістю. Додатковий плюс підсвічування: система використовується як аварійне освітлення під час відключення подачі електрики.

Стандартна

Освітлювальні прилади вмикаються і вимикаються вручну.
Освітлення можна і потрібно використовувати як елемент декору. Зверніть увагу на приклади бетонних сходів з підсвічуванням в нашому каталозі.

Ми готові виконати вподобаний проєкт або запропонувати унікальну розробку для вашого будинку.