Які терміни потрібно знати для вибору сходів

Сходи можна вибрати й без знання визначень, вказавши майстрам на вподобану конструкцію в фотогалереї сайту. Складнощі починаються в процесі обговорення проєкту. Фахівці використовують мову термінів, не завжди зрозумілий замовникам.

Для того, щоб не виникло непорозумінь, і ви отримали конструкцію, що повністю відповідає вашим вимогам і уявленням, пропонуємо невеличкий словник визначень:

Армування – робота по установці арматурного каркаса для заливки сходового маршу.

Опалубка – допоміжна конструкція з вологостійкої фанери та бруса під заливку бетонного розчину.

Балюстрада – загальна назва для огороджувальної конструкції, що включає перила, балясини, опорний брус.

Балясини – вертикальні елементи огорожі, що з’єднують поверхню сходів з поручнями. Для виготовлення використовують деревину, метал, натуральний камінь. Деталі прикрашають декором, використовують комбінування матеріалів. Бетонні перила і балясини можуть залишатися без обробки або виготовлятися з облицюванням.

Больць – особливий тип кріплення в формі болтів. Елементи встановлюються в стіну для монтажу ступенів. Особливий тип сходів на больцях без опорних каркасів буквально парить у повітрі, не навантажуючи простір.

Прохідна зона – маршрут руху людей. Уздовж лінії підйому і спуску визначається необхідна глибина проступи.

Глибина проступи – відрізок між ближнім і дальнім краєм щаблі по ходу руху. Величина вибирається таким чином, щоб при підйомі та спуску доросла людина вільно ставила і спирала ступню.

Висота щабля – відстань по вертикалі, що зв’язує дві сусідні горизонтальні поверхні та визначає величину підйому з одного ступеня на наступну.

Крутизна – визначає кут між поверхнею підлоги та сходовою конструкцією.

Ширина маршу – відстань по горизонталі від краю і до краю сходів. Параметр регулюється будівельними нормами та визначає призначення конструкції.

Косоур – несуча балка, на яку кріплять щаблі. Форма може бути прямою, зі скругленням або зубчаста. Який би форми не була драбина, косоур розташовується під ступенями.

Тятива – несуча балка, розташована збоку. Елемент призначений для кріплення ступенів, які монтують в бічні грані опори.

Присхідець – вертикальна частина, що зв’язує ступені і розташована під 90 градусів або з невеликим нахилом до горизонтальної поверхні.

Марш – відрізок сходів з певною кількістю ступенів, що йде під кутом до поверхні підлоги. Марші пов’язують між собою майданчиками для зміни напрямку або забіжними ступенями.

Забіжні щаблі – особливий тип елементів сходів, що відрізняється від традиційної прямокутної форми. Розрахункова ширина для опори ступні йде тільки по прохідній зоні. Внутрішня справа вже, а зовнішня ширше середнього розміру. Отвір використовують, щоб не ставити проміжну площадку для зміни напрямку сходів.

Критична висота – відстань, що зв’язує підлогу рівня зі стельовим перекриттям.

Невеликий словник допоможе впевнено орієнтуватися в термінології. Пропонуємо перейти в каталог сайту і подивитися ідеї для сходів у свій будинок. Готові виконати проєкт будь-якої складності, в тому числі повністю унікальної розробки, відповідно вашим бажанням і стилю інтер’єру.