Стандарт сходинки: чому 30/15 комфортно?

Сходи необхідний елемент будинку з декількох поверхів, який закладається одночасно з будівлею. Головне завдання під час зведення міжповерхових сходів зробити їх максимально надійними та комфортними для всіх членів сім'ї. Навіть якщо ними найближчим часом не будуть користуватися діти та літні люди, завдання залишається. Ситуація у складі сім'ї в майбутньому може змінитися, а зручність та безпека мають бути понад усе.

Як зробити сходи комфортними?

Термін експлуатації сходів в будинку співпадає з терміном експлуатації самого будинку, тому важливо все зробити правильно з самого початку, оскільки зміни вносити буде проблематично. Крім того, перебудовувати бетонні сходи в більшості випадків практично неможливо.

Комфорт конструкції забезпечується низкою чинників, серед яких:

  • кут нахилу (30-45 градусів);

  • глибина сходинки (ширина проступу) 25-30 см;

  • висота сходинки (підсхідця) 15-21 см;

  • забіжні сходинки;

  • огородження для сходів не менше 90 см;

  • оздоблювальний матеріал (наприклад, не ковзає, не потребує особливого догляду).

Золота середина для кроку сходинки

Для будівельників, які спеціалізуються на виготовленні бетонних сходів під замовлення, поєднання цифр 30/15 має особливий сенс. У даному випадку 30 означає глибину сходинок в будинку, а 15 їх висоту в см. Існує й інший «золотий стандарт» 26/18.

Починаючи з XVII століття, конструктори у всьому світі керуються формулою Блонделя. Відповідно до цієї формули, сума ширини проступу та подвоєної висоти підсхідця має варіюватися в межах 600-640 мм. Це як раз зручна ширина кроку середньостатистичної людини, оскільки вона враховує фізіологію ходіння. Відповідно, при таких величинах пересуватися сходами буде комфортно й безпечно.

Чим вище підсхідець, тим більше кут нахилу. Це означає, що підніматися буде складніше. При цьому ширина сходинок в будинку повинна бути такою, щоб ходити ними було зручно навіть людині з великим розміром ноги.

Ще одна закономірність свідчить: чим крутіше підйом, тим вужчою має бути ширина сходинок. Інший секрет: непарна кількість сходинок зручніше, ніж парна, оскільки фізіологічно зручніше почати й закінчити підйом, ступаючи тою ж самою ногою.

Гарантія якості й максимальний комфорт

Якщо ви вирішили замовити сходи і хочете бути впевнені в якості, зверніться до досвідчених підрядників. Компанія «СПС-БУД» спеціалізується на виготовленні бетонних конструкцій більше десяти років, а географія виконаних робіт охоплює не тільки Україну, а й країни СНД.

Каталог виконаних робіт дивіться тут.