Тип сходів: який краще і чому?

Вибір типу сходів питання, з яким стикається кожен господар під час будівництва своєї оселі. Комусь більше подобаються металеві сходи, а комусь до душі дерев'яні. Сходи з металу і дерева виглядають однаково стильно, але яким надати перевагу, залежить від загального дизайну інтер'єру. Дерев'яна конструкція відмінно вписується у стиль рустик, а металева органічна частина стилю хай-тек.

Однак, бетонні сходи є найбільш поширеним варіантом завдяки оптимальному співвідношенню ціни та якості. При цьому оздоблення бетонних сходинок різними матеріалами дає можливість гармонійно вписати таку конструкцію практично в будь-який інтер'єр.

Типи сходів: що лежить в основі класифікацій

Сходи групуються за відмінними параметрами, основними з яких є:

  • Кут підйому (горищні, пандуси, садові, внутрішні для громадських або житлових будівель, зовнішні, трапи та ін.). Оптимальним кутом підйому для житлового приміщення є 30-45 градусів. Занадто крутою конструкцією незручно підніматися, а надто полога потребує багато місця.

  • Матеріал (бетон, залізобетон, дерево, метал, камінь, скло / триплекс, пластик). Вибір залежить не тільки від естетики, а й очікуваної інтенсивності руху, впливу навколишнього середовища та інших аспектів. Так, метал й залізобетон витримують великі навантаження, а пластик не піддається впливу води і підходить для басейнів.

  • Планування й форма (одномаршеві, двомаршеві, з забіжними сходинками, з майданчиком, П-подібні, Г-подібні, S-подібні, гвинтові, напівгвинтові, царські тошо). Виготовлення гвинтових сходів є одним з найбільш складних будівельних процесів.

  • Конструкція сходових елементів (косоур, тятива, консоль, больца). При цьому сходи можуть бути однотятивні та двотятивні, а косоур може розташовуватися збоку або по центру).

  • Оздоблення нижньої частини (дзеркальні, гладкопідшиті).

  • Вид підсхідця (відкриті, закриті).

Чим керуватися при виборі?

Однозначної відповіді на питання «Яка конструкція краще?» не існує. Все залежить від наявності вільного простору, загального дизайну приміщення, бюджету замовника. Наприклад, гвинтові сходи займають менше місця, але потребують більшої ретельності у виконанні. Ціна на бетонні сходи такого типу буде вище, ніж на одномаршеві прямі. Крім цього, перила обов'язковий елемент, якщо в них п'ять ступенів і вище для внутрішніх конструкцій, і три і вище для зовнішніх.

У кожного виду є свої мінуси та плюси. Розібратися, який з них підійде в кожному конкретному випадку, вам допоможуть досвідчені підрядники.

Досвід роботи ТОВ «СПС-БУД» налічує більше десяти років. Фото бетонних сходів, виконаних компанією, дивіться в каталозі реалізованих проектів.