Бетонні плити: як прорахувати підсилення перекриття?

Надійність бетонної плити перекриття один з основних факторів, що визначають безпеку конструкції. Гарантією такої надійності є правильне підсилення залізобетонної плити, тому під час зведення оселі виникає питання, як зробити правильні розрахунки. По суті, стійкість монолітного перекриття забезпечується чотирма несучими стінами, на які воно опирається. Іншими словами, перекриття підтримується за контуром. Відповідно, і підсилювати його треба аналогічно за контуром.

Плити перекриття: що враховують під час проектування?

Зведення будівель (як житлових, так і нежитлових) виконується з дотриманням певних вимог.

Основними факторами для прийняття рішення про підсилення бетонних плит є:

  • норми державних стандартів;

  • розподілене навантаження на перекриття;

  • навантаження власної ваги монолітної плити;

  • розрахунковий опір бетону до стиснення;

  • розрахунковий опір арматури до розтягування;

  • перетин арматури;

  • вигинаючий момент.

Навантаження передбачає здатність бетонної плити витримати не тільки власну вагу, але і вагу всіх об'єктів, які на ній будуть перебувати, а отже, чинити тиск, відповідно до своєї маси. Так, на плиту впливають люди та меблі, що на ній знаходяться, цементна стяжка та оздоблювальні матеріали, покриття для підлоги, побутова техніка й різноманітні прилади. Як правило, середнє розподілене навантаження складає 300-700 кг/м2, але кожен конкретний випадок відрізняється своєю специфікою.

Крім цього, будь-яка плита має власне навантаження (тобто навантаження власної ваги). У свою чергу, власне навантаження залежить від розміру бетонної плити.

Для розрахунку також беруться до уваги здатність бетону до стиснення, а арматури до розтягування. Відповідно, має значення розрахунковий опір бетону до стиснення і розрахунковий опір арматури до розтягування. Наприклад, для бетону класу В20 та арматури класу АIII значення цих показників будуть 117 кгс/см2 і 3600 кгс/см2 відповідно.

Міцність перекриття також забезпечується правильно підібраним перетином арматури й коректно визначеним вигинаючим моментом.

Як бути новачкові?

Розрахунок підсилення бетонних перекриттів, а також його необхідність мають ряд нюансів, які недосвідченому будівельнику не завжди вдається передбачити. У правильності розрахунків, а також дотримання технології робіт можна бути впевненим, якщо за справу беруться професіонали.

Компанія «СПС-БУД» спеціалізується на виготовленні бетонних сходів більше десяти років і допоможе вам у вирішенні питань, пов'язаних з будівництвом залізобетонних конструкцій.

Приклади робіт дивіться в нашому каталозі реалізованих проектів.