Сходи в стилі LOFT. Від історії до сучасності

Початок XX століття дало світу незвичне архітектурне направлення – Лофт, що дає своє коріння на неблагодатному ґрунті – економічний спад Великої депресії у США. 

У той час занедбані промислові будівлі і фабрики намагалися переобладнати під житло все за допомогою доступних засобів. Величезні площі, вільні від традиційного непотребу житель, виявилися до душі і по кишені творчим людям. Саме їм, що побачили в індустріальному інтер’єрі прикмети нового стилю для життя, ми зобов’язані естетикою сучасного лофта.

Що таке «горищний стиль»

Головна ідея – використовувати підкреслено грубий простір для виділення яскравих акцентів. Фоном служать «промислові прикмети»:

  • Стіни без обробки (цегляна кладка, чорнова бетонна штукатурка).
  • Великі площі скління.
  • Відкриті труби та повітроводи.
  • Високі стелі.

На тлі вишуканої простоти самі звичайні предмети інтер’єру перетворюються на витвори мистецтва. Тут кожна деталь має не тільки форму, а й зміст.

Сходи в стилі лофт

В індустріальному інтер’єрі сходи, що з’єднують житлові рівні, – один з головних елементів. В цьому випадку функціональна складова завжди несе естетичне навантаження.

Для стилю лофт краща добротна маршова конструкція, якщо простір дозволяє. У невеликому приміщенні використовують кручені форми, закручується навколо центральної опори. Додатковий плюс компактного гвинта – для монтажу не потрібна несуча стіна. Сходинки кріпляться на опорі, в якості якої ідеально підійде металева труба. Обидва варіанти – це класичний лофт.

Важливо не перевантажувати обробку сходів деталями: естетика «горищного стилю» чітко проглядається у відсутності надмірностей. Просту форму підтримує тільки матеріал.

Основа сходів лофт

Матеріал – важлива деталь стилю. Традиційно в промислових інтер’єрах для виготовлення сходів використовують бетон, метал, скло, натуральний камінь, деревину.

Фактурна бетонна поверхня – краща прикраса стилю лофт. Універсальна будівельна суміш стає самостійним арт-об’єктом за рахунок стриманої краси поверхні. Кольорова гамма варіюється від сизого до сталевого і вугільного.

У роботі використовують архітектурний бетон з низьким водопоглинанням і дрібнозернистою структурою. Для того, щоб отверділий цементний склад не пилив, бетонні сходи покривають спеціальними просоченнями. Оброблені поверхні можна без побоювань піддавати вологому прибиранню і чистити миючими засобами.

Матовий сірий бетон поєднується з глянцевим блиском металу, структурної деревини, склом, відкриваючи можливості для десятків комбінацій.

Прийоми, характерні для лофтових сходів

Основна концепція промислового стилю – прозорість. Сходи не повинні закривати або перегороджувати простір. Лофтова конструкція немов ширяє всередині приміщення.

Для створення «повітряного ефекту» використовують:

  • Прозорі огорожі. Застосовують панелі зі скла або блискучі металеві перила (підтримується ідея прозорості).
  • Сходинки проєктують без підсходинків. У такому виконанні навіть протяжні марші не виглядають громіздкими.
  • Підбирають близькі поєднання матеріалу і тони сходів з обробкою стіни. Прийом використовують, якщо в приміщенні недостатньо відкритого простору.

За простотою стилю лофт ховається складна робота з пошуку вивіреної форми та точних відтінків. Напрямок не обмежує фантазію, навпаки, це благодатне поле для діяльності в житлових приміщеннях. Стриманий інтер’єр не приїдається, він ніби живе разом з вами, з роками отримуючи нові ідеї для розвитку.