Сходи в будинку: як втілити мрію, заощадивши місце

Сходи – безсумнівно, оригінальний елемент декору для квартири та будинку. Але що ж робити, якщо ви завжди про них мріяли, але розміри приміщення досить скромні? Не засмучуватися і не відмовлятися від мрії. Тому що і для скромних квадратних метрів знайдуться свої сходи.

Який тип конструкції вибрати?

Сходи на другий поверх не обов’язково повинні бути широкими та великими. Ось кілька компактних варіантів, які відмінно впишуться в обмежений простір:

  1. Г-подібні. У них є кут повороту в 90 градусів, а замість поворотних майданчиків – ступені. Така конструкція монтується вздовж стіни та дозволяє залишити вільним простір в центрі приміщення. А ще вона не робить видимим другий поверх, дозволяючи створювати різні інтер’єри через те, що нижній і верхній поверхи візуально не пов’язані між собою.
  2. Гвинтові сходи. Їх діаметр може складати всього 1,5 метра. Звичайно, конструкція не дозволить носити габаритні та важкі речі, але піднятися наверх – цілком. Варто відзначити, що гвинтовий підйом досить крутий, і не завжди зручний. Тому фахівці рекомендують не урізати забіжні щаблі. Їх мінімальна ширина повинна бути не менше 14-15 см. Ще один важливий пункт для таких сходів – огорожі.
  3. З одним косоуром. Косоури сходів – це опорні балки, на які «спираються» сходи. Зазвичай їх два, але у випадку з невеликим простором можна спроєктувати сходи на монокосоурі, і залишити його без обробки. Так конструкція буде виглядати легшою, внаслідок того, що буде здатна безперешкодно пропускати світло.
  4. «Метеликові». Їх головна особливість – мінлива конфігурація ступенів. Вони широкі з одного боку і вузькі з іншого. Таким чином, щоб пройти, потрібно чергувати ноги. Такий вид сходів ще називають «гусячий крок».
  5. Модульні. Це – збірні конструкції, які кріпляться до стіни або колони. З’єднання модулів відбувається досить швидко, що економить час установки. Окремі ступені можна замінити в разі необхідності, просто відкрутив кріплення і зробивши заміну.
  6. Консольні. У них немає каркаса. Кріплення здійснюється шляхом армування в контурі стіни опорного косоура. З нього робляться арматурні випуски в ступені. Після монтажу опалубки вся конструкція заливається бетоном, в результаті вийде цілісна конструкція. Такі сходи для дома не вібрують в процесі експлуатації та не дають тріщин. А внаслідок особливого способу монтажу не перевантажують простір і відмінно вписуються в інтер’єр.

На що звернути увагу при виборі сходів?

Щоб конструкція була максимально функціональною і зручною, варто обов’язково врахувати деякі важливі фактори:

  • ухил не більше 30-40 градусів;
  • ширина прольоту для конструкції, що з’єднує два поверхи – не менше 75 см;
  • висота в залежності від середнього зросту мешканців будинку (в середньому 190 см).

Якщо хочете придбати сходи для свого будинку, пропонуємо детальніше ознайомитися з нашим каталогом. Також ви можете написати або подзвонити нам, і менеджери дадуть відповідь на всі ваші запитання.