Сходи в будинку: яка документація повинна супроводжувати будівництво?

Зведення сходів - процес, що вимагає уважного ставлення і високої кваліфікації. Тому якщо клієнт хоче бачити у своєму будинку таку конструкцію, варто уважно поставитися не лише до питання вибору підрядника, а й документації, яка буде супроводжувати весь процес.

Які ж документи є обов'язковими?

Ліцензії на відповідні роботи у підрядника

Ліцензія на будівельну діяльність - це документ державного зразка, який дає право будівельній компанії здійснювати будівельну діяльність і підтверджує наявність в штаті відповідних фахівців.

Закономірне бажання кожного замовника - отримати якісний результат, будь це проєкт сходів в будинку або їх виготовлення. Ліцензія є гарантією безпеки і якості роботи.

Зверніть увагу, якщо підрядник не виконує якийсь із видів робіт, і наймає для цього субпідрядника, важливо перевірити наявність ліцензії й в цієї сторони.

 

Договір підряду

Ще один важливий документ, який регулює зобов'язання між замовником і виконавцем. Договір підряду повинен мати письмову форму і містити:

  1. Чітко прописані обов'язки замовника і виконавця із зазначенням точних термінів / дат.
  2. Порядок розрахунків між сторонами (вартість робіт і матеріалів, умови зміни вартості, спосіб оплати).
  3. Пункт про відповідальність сторін та штрафні санкції.
  4. Гарантійні зобов'язання із зазначенням основних правил експлуатації сходів.

Робочий проєкт

Щоб сходи були функціональної та ідеально вписувалися в параметри будівлі, їх проєкт повинен створюватися, коли відбувається проєктування будинку.

Для початку необхідно зробити архітектурні креслення сходів, згідно з якими сходи будуть зводитися на будівельному майданчику. На основі цього повинен бути створений робочий проєкт. Він передбачає візуалізацію всіх деталей конструкції з точними розмірами.

Акт прийому-передачі та гарантійні зобов'язання

Процес зведення сходів передбачає отримання результату, що відповідає вимогам замовника, а також всім будівельним нормам і державним стандартам.

Тому завершення робіт зі зведення сходів повинно бути закріплено актом прийому-передачі, в якому відображаються всі види виконаних робіт, їх вартість та терміни.

Тут же прописуються і гарантійні зобов'язання, термін їх дії, і умови, при яких ці зобов'язання анулюються (як правило, неправильні умови експлуатації, знос, зовнішні впливи).

Згідно із законом, гарантії зобов'язують підрядника усунути виявлені дефекти або відшкодувати вартість збитку. Все це можливо в період, зазначений як гарантійний термін.

Сертифікати якості матеріалів

Безпека і висока якість - одні з головних характеристик, що пред'являються до будівельних матеріалів, з яких будуть виконані сходи.

Тому уважно перевіряйте сертифікати якості використовуваних матеріалів. Ще на етапі, коли проєкт сходів тільки створюється.

В першу чергу, відповідність бетонного розчину вимогам держстандартів: призначення, тип цементу, структура, умови затвердіння.

Оздоблювальні матеріали (лаки, фарби, покриття для ступенів) повинні відповідати всім нормам обов'язкової пожежної сертифікації,

Ці документи - ваша впевненість в якості продукції.

Сходи на другий поверх стануть справжньою родзинкою вашого будинку. А вибір кваліфікованого і надійного підрядника, і облік всіх важливих нюансів з документацією дозволить отримати максимально успішний результат.