Підсвічування сходів: цікаві ідеї для комфорту та стилю

Освітлення робить будинок затишнішим і сприятливо впливає на інтер'єр. Але головне його призначення все ж - забезпечити можливість переміщення не тільки зручним, але й безпечним способом. Таким чином, освітлення сходів на другий поверх стає одним з головних моментів в облаштуванні двоповерхової оселі.

Типи світильників та їх розташування

Коли ми думаємо, як оформити сходи в приватному будинку, ми вибираємо не тільки варіанти оздоблення й огорожі, а й варіанти підсвічування.

Існує кілька рішень щодо ламп та їх розміщення. Це можуть бути:

  • Точкові світильники, розташовані як на ступенях або підступенках, так і на стіні або огорожі.
  • Бра, симетрично закріплені уздовж стіни. Їх кількість залежить від потужності ламп.
  • Ліхтарики на перилах, які можуть стати альтернативою бра на стіні.
  • Світлодіодні стрічки, зафіксовані як зверху на сходинках, так і на перилах огорож.
  • Люстра, яка освітлює всі сходи в будинку по центру, також може стати відмінним варіантом, якщо конструкція дозволяє помістити її нагорі.

Вибір світильника залежить не тільки від дизайну інтер'єру, але й від можливості провести проводку в стінах і сходинках. Якщо ви хочете вмонтувати точкові світильники в сходинки, то про це потрібно подбати заздалегідь і підготувати електричну проводку ще на початковому етапі. Для бра і люстри електричний струм необхідний уздовж стіни або на стелі.

Неймовірно гарно виглядає підсвічування, якщо воно відбивається на дзеркальній, скляній або глянцевій поверхні. Більш того, візуально потужність світлового потоку при цьому збільшується. Ця фізична властивість підсилення враховується в дизайні і при конструюванні сходів в інтер'єрі, забезпечуючи яскравий ефект і створюючи атмосферу затишку.

лестница с подсветкой
люстра в лестничном проеме
подсветка ступеней
подсветка лестницы под перилом

Варіанти економних рішень

Найчастіше в коридорах і на сходових прольотах природного світла недостатньо, і підсвічування буде працювати як вдень, так і вночі. З огляду на це, воно має не тільки створювати приємну атмосферу з точки зору естетики та комфорту, але при цьому бути максимально економним.

Популярним рішенням для зниження енергоспоживання на сходах для будинку є автоматичні вимикачі, що реагують на рух, і LED-лампочки.

Велике розмаїття економних світильників дає можливість підкреслити оригінальність дизайну кожного будинку без істотних витрат на оплату електрики, при цьому не забуваючи про безпеку та зручність пересування.