Сходи в інтер’єрі: облаштовуємо вільний простір правильно

Дизайн сходів може закінчуватися на етапі оздоблення, але у гарних господарів місце під сходинками рідко залишається порожнім. Воно може бути як відкритим, так і закритим, стати окремою зоною або продовженням інтер'єру першого поверху.

Простір під сходами: що можна зробити красиво і ефективно

Монолітні сходи – це не тільки конструкції для підйому на другий поверх. Територію під ними можна використовувати, виходячи з потреб, вподобань і фінансових можливостей кожної конкретної сім'ї.

  • шафа під сходами може слугувати для зберігання взуття, зимових речей або верхнього одягу, який потрібно зняти, прийшовши додому. Вона може бути виконана у вигляді поличок, висувних ящиків або з декількома дверцятами, що відчиняються. Якщо ж в будинку є окрема гардеробна і в цьому немає потреби, шафу можна зробити книжковою. Ця ідея напевно сподобається тим, хто полюбляє почитати на дозвіллі;
  • кімната зі сходами на другий поверх – відмінне місце для ігор для молодших членів сім'ї, кабінету для старших або зони відпочинку. Там можна поставити ліжко, диван або крісла, в залежності від того, наскільки дозволяє вільний простір;
  • комора під сходами – використовується для зберігання миючих засобів і предметів прибирання, побутової техніки чи продуктів харчування. Якщо висота достатня, можна помістити холодильник;
  • робоча поверхня кухні, барна стійка, додатковий санвузол або ванна – варіанти за можливості підведення води;
  • вітальня зі сходами – це куточок для споглядання та натхнення. Там можна поставити телевізор, акваріум або декоративний камін, повісити полки для сувенірів, обладнати підсвічуванням
  • житло для домашніх улюбленців – наприклад, будки для великих собак, які живуть внизу, або цілі атракціони для кішок.
шафа під сходами Шафа під сходами
кімната зі сходами на другий поверх Кімната зі сходами на другий поверх
комора під сходами Комора під сходами
барна стійка під сходами Барна стійка під сходами
вітальня зі сходами Вітальня зі сходами
житло для домашніх улюбленців під сходами Житло для домашніх улюбленців

Функціональність та естетика

Варіантів використання зони під сходами в будинку – безліч, і залежать вони як від функціонального призначення, так і естетичної складової.

Керуючись бажанням облаштувати сходи на другий поверх з максимальною користю, все ж потрібно пам'ятати важливий момент. При всій практичності вони мають гармонійно вписуватися в загальний інтер'єр приміщення.

Наприклад, консольні сходи з бетону відрізняються візуальною легкістю, тому простір під ними не слід захаращувати. Дуже ефектно виглядатимуть вазони з квітами, кілька фотографій або картин на стінах, підсвічених за допомогою бра витонченої форми або точкових лампочок.

Який би варіант ви не обрали для свого будинку, «СПС-БУД» бажає вам творчого натхнення і терпіння у втіленні своєї мрії!