Бетонні сходи або дерев’яні: що підійде для будинку більше

Рішення щодо вибору матеріалу для сходів у приватному будинку приймається ще на етапі будівництва. Правильність цього рішення залежить від того, чи враховані всі нюанси, чи зважені всі «за» і «проти».

Бетонні сходи на другий поверх – популярний варіант, що успішно конкурує з аналогічними дерев'яними або металевими конструкціями.

Бетон чи дерево: переваги й недоліки

Якщо говорити про дизайн, здійснити різні конфігурації сходів для будинку можна практично з будь-якого матеріалу. Але особливості вибору залежать від певних критеріїв. Основними з них є: 

  • фінансові можливості;
  • відповідність загальному стилеві інтер'єру;
  • простота догляду за виробом.

Так, наприклад, монолітні сходи не підійдуть для дерев'яного заміського будинку у стилі рустик, а дерев'яні – не пасуватимуть до стилю хай-тек. Консольні сходинки будуть вигравати в цьому випадку значно більше.

7 ключових моментів, які варто знати

Обираючи конструкцію, потрібно врахувати наступні особливості: 

1.   Вартість бетонних сходів дешевше дерев'яних. Однак дерево привабливе тим, що це екологічний матеріал.

2.   Армування й заливання залізобетонних маршів займає від 6 до 16 днів, що недостатньо для будівництва аналогічного виробу з дерева.

3.   Бетон практичний і довговічний, на відміну від дерева, яке вимагає постійного догляду і потребує періодичного ремонту.

4.   Бетонна конструкція витримує перепади температур. Дерев'яним виробам необхідні відносно постійні кліматичні умови.

5.   Сходи з бетону своїми руками – цілком реальний варіант для тих, хто хоче це зробити самостійно. Альтернативний природний матеріал повинен бути правильно висушений і оброблений (лаком, морилкою або фарбою).

6.   Велика вага й габарити монолітних сходинок унеможливлюють їх застосування в невеликих будинках, де перевага надається дерев'яним маршам.

7.   Оздоблення бетонних сходів включає велику різноманітність можливостей. Це може бути натуральний камінь, плитка, дерево, ламінат, МДФ та ін.

сходи консольномі з підсвіткою

Як поєднати приємне з корисним

Для тих, хто не може визначитися з вибором, існує оптимальне рішення.

Будівництво бетонних сходів виправдовує себе не тільки у фінансовому плані, але і в питаннях довговічності, практичності та простоти обслуговування.

Необхідною умовою безпечної експлуатації залізобетонної конструкції є міцні плити перекриття, які зможуть витримати її значну вагу (до 3 тонн). Якщо додаткове навантаження на плити перекриття неможливе, це ще не привід відмовлятися від використання цього варіанту. Правильним рішенням в цьому випадку будуть консольні ступені, при якій сходовий марш закріплюється у вертикальні елементи опори.

Ті, кому подобається дерево, можуть замовити декорування монолітних сходинок у цьому стилі. Компанія «СПС-БУД» спеціалізується не тільки на виготовленні бетонних сходів «під ключ», але також може виконати оздоблення будь-яким матеріалом.

Подивитися роботи фірми можна тут.