Як оформити сходи на Новий рік: свіжі ідеї для святкового декору

Новорічний настрій наповнює будинки та квартири радісним очікуванням найважливішого свята на рік. Багато хто вже поставили ялинку, тому ми вирішили змістити акценти та звернути увагу на новорічний декор сходів. Цей архітектурний елемент неможливо залишити поза увагою.

Прикрашаємо сходи до Нового року

В оформленні слід дотримуватися законів гармонії. Масивні марші ефектно виглядають з великими кулями, сніжинками і гірляндами вогнів, що звисають. Традиційними кольорами вважаються білий, зелений та червоний, проте тут потрібно враховувати оформлення ялинки. Для витончених гвинтових сходів можна підібрати невеликі стильні прикраси у поєднанні з ялиновими гілками.

Ідеї декору сходів на Новий рік:

  • Фігурки, стрічки, шишки та гілки закріплюють горизонтально вздовж поручнів, залишаючи балясини відкритими.
  • Використовують вертикальний прийом оформлення, маючи елементи зверху вниз уздовж стійок. Якщо в будинку немає каміна, шкарпетки для домочадців з подарунками можна повісити тут – така прикраса перил на Новий рік виглядає грайливо та оригінально.
  • Для декорування займають частину щаблів. Тут можна поставити горщики з живими квітами, наприклад, із різдвяною пуансеттією, свічки, невеликі ялинки, фігурки ангелів та інші композиції.

Сходи зі скла, бетону та металу відмінно поєднуються з новорічними гірляндами. Для оформлення строгих форм краще вибрати один відтінок вогнів, що контрастує або гармоніює з прольотом. У декорі бажано уникати багатобарвності та перевантаженості. У сучасних інтер’єрах велика кількість вінків, бантів і гірлянд виглядає недоречно. Одну композицію можна оформити на поворотному майданчику, що зв’язує прольоти, або вибрати парні прикраси, що підкреслюють зону входу та сходу з маршу.

Добре виглядає декорування в білому, золотому або сріблястому відтінку з підсвічуванням. Увечері такі сходи перетворюються на чарівну дорогу, що відкриває шлях до дива.

Створюємо зимову казку

Прикраса сходів на Новий рік піднімає настрій для всієї родини, але особливо вона важлива для найменших. Дід Мороз, який приносить подарунки під ялинку, цілком може спуститися сходами. Дорослим треба заздалегідь підготуватися та вибрати час, щоб непомітно для дітей залишити чарівні сліди.

Прикраси на сходи можуть бути не лише декоративними. Марші можна перетворити на місце, яке розповідає історію. У цьому випадку перила і стіну використовують як виставковий простір для милих фотографій, улюблених м’яких іграшок, виробів, малюнків і листів Діду Морозу. Навіть якщо художній стиль інтер’єру буде трохи порушений – це не біда. Саме оформлення стане приємним часом, який вся сім’я проводить разом, а використані предмети стануть віхами для подорожі до приємних моментів року, що минає.

Ще одна ідея зробити сходи місцем для проведення вікторини. На перилах разом з прикрасами розвішують номерки з красиво оформленими завданнями-загадками, і це додає крапельку інтриги в келих атмосфери свята.

Можна вибрати тему та прикрасити сходи у нетрадиційному стилі, підкресливши декором досягнення всієї родини, включаючи дідусів та бабусь. Дітям або гостям можна доручити вгадувати, яку історію та про кого розповідає кожен із предметів.

Навіть якщо ви живете в квартирі та класичних сходів на житловій площі не передбачено, це не проблема. Для декору підійде звичайна драбинка, яку можна перетворити на новорічну ялинку.

Нехай горять вогні

Святкові сходи на Новий рік мають сяяти. Чарівність мерехтливих і переливаються гірлянд створює особливу атмосферу, підтримуючи радісний настрій не тільки найважливішу ніч у році, а й усі зимові свята.