Інтер’єрні можливості сходів на косоурах

Сходи на косоурах відноситься до найпоширеніших конструкцій. Каркас будується на похилій балці. Структура може бути не тільки прямою, але й нелінійною формою, що розширює можливості використання в інтер’єрі.

Варіанти споруд

Косоурні сходи проектуються прямою або ступінчастою.

  • Лінійна конфігурація опорної балки доповнюється частиною з горизонтальною основою під щаблі.
    У ламаної форми ступінь закріплюють до спеціального виступу, що розташований у горизонтальній площині.
  • Залежно від запланованих навантажень використовують один або кілька косоурів. Для малонавантажених конструкцій із шириною прольоту до 0,8 м та відстанню між поверхами до 3,0 м проектують один косоур.

Єдина опора може розташовуватись по центру або збоку споруди. Такий варіант має спеціальну назву сходи на монокосоурі. У конструкції щаблі укладаються зверху у передбачені виступи, а сама балка розраховується більш потужною.

Якщо ширина укладається в 1,2 м, будують два косоури, і це класична конфігурація. Балки можуть проходити збоку сходів або з невеликим відступом до центру – так вага розподіляється більш рівномірно. Три опори використовують в окремих випадках для потужних прольотів, що перевищують по ширині 1,3 м, а також для складних поворотних конструкцій.

Матеріали

Несучий елемент — косоур — виготовляють із дерева, металу чи бетону. Останній варіант виявляється найоптимальнішим завдяки характеристикам матеріалу:

  • Доступні будь-які конфігурації маршів.
  • Застиглий бетон здатний витримувати високі навантаження, зберігаючи властивості десятиліттями.
  • У процесі експлуатації немає сторонніх шумів.
  • Конструкція характеризується стійкістю до вогню, вологи та корозії.
  • На відміну від деревини та металу бетон не потребує реставрації.
  • Матеріал поєднується зі склом, натуральним каменем, обробкою із сталі або чорного металу.

Ще один важливий плюс. З погляду дизайну найкращим варіантом виявляються бетонні сходи на монокосоурі, ціна перевищує метал і дерево, але зрештою вкладення виявляються виправданими.

Технічні нюанси будівництва

Сходовий косоур із бетону закладається в проект до початку будівництва. Матеріал відрізняє значну вагу. У середньому готова споруда важить 2 тонни і більше, тому розрахунок сходів на косоурах має враховувати тиск конструкції у збиранні на перекриття.

Рекомендовані розмірні параметри вказані в БНіП:

  • Ширина маршу береться не менше ніж 0,9 м.
  • Висота між сходами 0,16 м.
  • Глибина сходинки в інтервалі 0,28-0,32 м.
  • Висота огороджувальної конструкції не менше 0,9 м.
  • Нахил від 300, але не крутіше 450.

Вибираючи кут підйому маршу, регулюють площу, що займає під сходи. Круті споруди вимагають менше простору, але знижують рівень комфорту для користувачів та підвищують ризик отримання травми для літніх та найменших членів сім’ї.

Порівнюючи можливості різних матеріалів, кращими є бетонні сходи на косоурах, купити розробку вигідно в плані художньої цінності, конструкційних та експлуатаційних переваг. Форми можна проектувати без обмежень щодо складності. Структури на одній опорі органічно вписуються навіть у невеликий простір, а комбінування з іншими типами обробки дозволяє використовувати нейтральний бетон і в класичних, і в сучасних інтер’єрах. Замовляючи проектування та будівництво в нашій компанії, клієнти отримують унікальні споруди, що прикрашають будинок, підтримують солідну та респектабельну атмосферу.