Сходи з бетону: скільки часу буде потрібно на виготовлення?

Реалізація проєкту бетонних сходів займає 1,5-2 місяці. Складна в розробці й виробництві інженерна споруда потребує підготовки повноцінної будівельної документації. Процес починається з обговорення плану.

Послідовність робіт

Виїзд на об’єкт

Обговорення із замовником бажано провести за місцем установки конструкції, щоб клієнт в деталях розповів про свою ідею з прив’язкою власних уявлень до реальних умов. Після дизайнер виконує отрисовку ескізу, затверджуються зображення, підписується договір, знімаються необхідні розміри.

З урахуванням тривалості робіт, необхідно узгодити графіки майстрів компанії СПС-Буд з іншими бригадами, щоб не заважати один одному і не зривати терміни будівництва будинку.

Підготовка документації

На розробку йде 5-7 днів. Час виконання залежить від наступних умов:

  • Складнощі конструктиву.
  • Кількості проміжних погоджень.
  • Застосовуваних технологій для виробництва конструкції, варіанти обробки поверхонь і характеристик матеріалів.

У процесі підготовки попередній ескіз перекладається в проєктні креслення з промальовуванням і зазначенням розмірів кожної деталі. Остаточний варіант видається замовнику. При необхідності на цій стадії вносяться остаточні правки – більше такої можливості не буде.

За затвердженим планом дизайнер становить опалубні креслення.

Роботи на місці

Етап займає 6-20 днів. На тривалість впливає обсяг підготовчих заходів. Важливо, щоб робітники, зайняті на інших відповідальних ділянках, не заважали й не затягували строки виготовлення сходів.

Виробництво

Виготовлення конструкції починається зі складання опалубки. Майстер розкроює брус і вологостійку фанеру з захисним гідрофобізованим шаром, встановлюючи форму за місцем. Слідом виконується армування маршу.

Бетонні сходи, по своїй суті, залізобетонні конструкції, що витримують величезні навантаження.

Підготовлений рідкий цементний розчин заливають у форму і поетапно трамбують, рівномірно розподіляючи й виганяючи повітря. Склад залишають для набору міцності.

  • Через 1 годину при 20 °C відбувається схоплювання.
  • Через 3 дні марочна міцність досягає 30%.
  • За 1-2 тижні показник досягне рівня 60-80% від розрахункового значення.
  • Для того, щоб досягти 100%, потрібно 28 днів.

Після того як бетон затвердів, опалубку знімають, поверхні частково відшліфовують.

Оздоблення

На завершальному виробничому етапі на сходи встановлюють огорожу і деталі по проєкту, виконують обробку декоративними матеріалами.

Здача проєкту

Повністю готова конструкція представляється замовнику, після чого відбувається остаточний розрахунок і завершення договору.

Бетонні сходи – спорудження без недоліків, якщо не брати до уваги вартості. Різноманітність форм, архітектурних і художніх рішень, комбінування з іншими матеріалами, експлуатаційні можливості дозволяють реалізувати стильні та довговічні проєкти, точно відповідні інтер’єру.

Пропонуємо перейти в каталог СПС-Буд і подивитися ідеї для бетонних сходів у свій будинок. Підготуємо і реалізуємо розробку будь-якої складності та обсягу. Від мрії до її втілення пройде не більше 2 місяців.