Сходи в дворівневій квартирі: нюанси вибору і розташування
Бетоные ступени Новопечерские Липки

Якщо ви щасливий володар двох квартир, одна з яких знаходиться над іншою, то сходи на другий поверх відмінний спосіб їх об'єднати в дворівневу. Це не тільки стильно, а ще й дуже зручно. При цьому краще зберегти два входи у приміщення (на кожному поверсі), щоб було легше заносити габаритні речі наверх.

Де розмістити?

Як правило, місце для сходів у приватному будинку обирається на етапі будівництва самого будинку, тоді ж вони і закладаються. При цьому практично будь-які побажання господарів котеджу щодо місця і типу конструкції цілком можна втілити. Сходи у дворівневій квартирі зазвичай з'являються пізніше. Потрібно ретельно і технічно грамотно продумати, де вони будуть розташовуватися.

При цьому слід враховувати:

  • електричну проводку;

  • несучі стіни;

  • плити перекриття та балки;

  • вагу і тиск на нижні поверхи.

Устрій монолітних сходів передбачає залізобетонну конструкцію масою 1,5-3 тонни.

Рішення приймається після проведення професійної експертизи та отримання відповідного дозволу. Пам'ятайте, що в даному випадку не всі дизайнерські ідеї можна здійснити.

Після визначення місця розташування, етапи будівництва однакові для будь-яких бетонних сходів і включають:

  • зведення опалубки;

  • армування;

  • заливку бетоном;

  • оздоблювальні роботи.

Якому типу конструкції надати перевагу?

Вибір сходів у квартирі залежить від площі приміщення і від того, хто проживає разом з вами.

Гвинтові бетонні сходи займають близько 3-4 м і є найбільш компактним варіантом, однак вони незручні, навіть небезпечні для дітей та літніх людей. Проте, якщо вони будуть мешкати на першому поверсі, цей варіант стане цілком прийнятним.

Прості сходи на другий поверх Г-подібні. Ними легше підніматися і опускатися, але для них необхідно більше простору 5-6 м.

Професійний підхід - гарантія надійності

Монолітні сходи у квартирі потребують великої скрупульозності в розрахунках і зведенні конструкції, щоб виключити всі нюанси, які можуть привести до руйнівних наслідків у всьому будинку.

Сходи на другий поверх своїми руками завдання здійсненне. Але для повної впевненості у власній безпеці дозвольте контролювати ситуацію професіоналам. Так буде швидше і надійніше.

Бетонні сходи на другий поверх – спеціалізація компанії «СПС-БУД» понад 10 років з географією надання будівельних послуг не тільки в Україні, але і країнах СНД.

Приклади виконаних робіт дивіться тут.