Монолітні сходи з бетону – тисячі років функціональності та стилю

Монолітні сходи стабільно зберігають популярність більше 6000 років, починаючи з часів Стародавнього Риму. Вони користуються особливим попитом серед власників багатоповерхових будинків і багатоярусних квартир і в наші дні.

Монолітні бетонні сходи, виконані за індивідуальними замовленнями, завжди будуть родзинкою вашого будинку.

Бетонні сходи – за і проти

Сходи з бетону – одне з оптимальних рішень. Вони практичні, довговічні й надійні: стійкі до зносу, водонепроникні, вогнетривкі, морозостійкі, вони не потребують особливого догляду й періодичного ремонту. Бетонна конструкція витримує навантаження до 5 тонн і може служити до 150 років.

Монолітні сходи не вимагають важкої техніки для встановлення і можуть бути відмінним бюджетним варіантом.

Бетонні споруди мають і ряд недоліків: у них велика вага, на початковому етапі вони виглядають сіро й похмуро, деякі з них громіздкі. Але це компенсується оригінальним оздобленням, яке створює відчуття легкості, а в разі консольних сходинок зі скляними поручнями – майже космічної невагомості.

Типи конструкцій та моделі сходів

Існує два варіанти залізобетонних сходів: монолітні та збірні. Монолітні (цільні) сходи монтуються й заливаються безпосередньо на місці, а збірні, як можна зрозуміти з назви, складаються з окремих частин.

За типами конструкцій сходи в будинку з бетону класифікуються наступним чином:

Центральний косоур – ступені лежать на балці, розташованій в центрі.

Бічний (зміщений) косоур – ступені знаходяться на балці, яка розміщена з правого або лівого краю.

Тятивні сходи – сходинки закріплені між двома стрічками.

Консольні – сходинки примикають до стіни з одної або двох сторін, при цьому створюється відчуття, що вони «висять» у повітрі.

Дзеркальні сходи (подвійний каркас) – сходинки виглядають однаково знизу і зверху ( «зубчасте» дно).

Гладко підшиті – конструкція внизу гладенька, без просвітів.

Якщо говорити про моделі сходів у будинку, розрізняють такі їх види: прямі (одномаршеві), двомаршеві, гвинтові.

Монолітні сходи з забіжними ступенями виграють у плані дизайну й ергономіки, оскільки не вимагають додаткового простору для майданчика.

центральний косоур Центральний косоур
боковой косоур Бічний косоур
тетивная лестница Тятивні сходи
консольні сходи Консольні сходи
зеркальная лестница Дзеркальні сходи
гладко подшитая гладко підшиті сходи

Сходи в будинку з бетону: виготовлення та оздоблення

монтаж арматуры Монтаж арматури
бетонні гвинтові сходи Заливка бетоном

Залізобетонні сходи об'єднують у собі бетон й арматуру, що забезпечує виробу довговічність.

Виготовлення монолітних сходів складається з наступних кроків:

> збірки опалубки

> монтажу арматури

> заливки бетоном

У сучасних конструкцій, крім основної, можуть бути ще й додаткові функції. У сходинки вбудовують висувні шухляди для різних предметів, книжкові полиці, світильники, підставки під вазони або інший декор.

Крім функціональності, вони можуть бути ще й витвором мистецтва, якщо над цим працює талановитий дизайнер і вмілі майстри.

Залізобетонні сходи оздоблюють різними способами. Це й установка перил у всьому їх різноманітті, і оснащення підсвічуванням і додатковими елементами.

Монолітні сходи покривають мармуром, натуральним деревом, панелями МДФ, керамічною плиткою та іншими матеріалами в залежності від побажань власників будинку.

Довірте роботу професіоналам!

Будь-яка архітектурна споруда передбачає безліч нюансів і тонкощів, які неспеціалісту буде важко передбачити, і сходинки з бетону не виняток.

У команді «СПС-БУД» працюють дипломовані фахівці з колосальним досвідом і досконалим знанням архітектурних, будівельних та дизайнерських тонкощів, які потрібно враховувати при виготовленні монолітних сходів. Вони неодноразово стажувалися в Європі і регулярно вдосконалюють свою майстерність, перебуваючи в курсі всіх новинок даної сфери.

При правильному підході – дизайні, розрахунках і монтажеві – будь-яка задумана конструкція стане реальністю, якщо цим займаються справжні майстри своєї справи.