Армування монолітних сходів – нюанси, які слід врахувати

Стійкість та надійність конструкцій є основними моментами в будівництві. Оскільки на всі елементи будівлі впливає сила тяжіння, певні ділянки потрібно зміцнювати додатково.

Армування сходів – важливий та необхідний процес, який вимагає грамотного підходу.

Незважаючи та те, що бетон – міцний матеріал, при розтягуванні він цю властивість втрачає. Тому при армуванні бетонних сходів потрібно правильно розрахувати ділянки з найбільшим тиском, і взяти до уваги всі чинники, які на це впливають. При цьому, крім ваги сходів, слід враховувати вагу людей, предметів та огорожі.

Як правильно встановити арматуру

Армування сходів безпосередньо залежить від їх типу. На нього впливають кількість маршів та форма (пряма або спіралеподібна), а також міцність стіни, до якої кріпиться арматура.

  • Якщо бетонні сходи одномаршеві та їх проліт не перевищує 6 м, то досить встановити арматуру в нижньому перетині плити, де бетон розтягується найбільше, а також додати арматуру в верхній перетин на початку і в кінці маршу. Посередині прольоту в верхній частині тиск на бетон не є критичним, тому верхня ділянка додаткового зміцнення не потребує.
  • У сходах із двома маршами армують як верхню, так і нижню частину, оскільки на монолітний майданчик впливає не тільки сила власної ваги, але й вага верхньої частини. Тому арматуру потрібно надійно закріпити в стіні. Якщо ж міцність стіни не достатня, майданчик додатково встановлюють на металеві опори.
  • Армування спіральних бетонних сходів передбачає зведення каркаса складної форми. У порівнянні з іншими сходами, цей вид робіт – найскладніший з технічної точки зору і вимагає точних розрахунків. На даний час це дозволяють зробити спеціальні програми для кожного конкретного проекту.
  • Крім самих сходів, також армують ступені для запобігання відколам, які можуть бути викликані випадковими ударами.

Коли рішення – єдине вірне

Армування сходів з бетону – специфічний процес, який вимагає як певних знань в галузі фізики та будівництва, так і наявності необхідних інструментів. Найменші неточності та помилки можуть призвести до сумних наслідків.

Тому мудрим рішенням буде скористатися допомогою професіоналів. У такому випадку, Ви заощадите не тільки сили і час, а й отримаєте гарантію безпеки конструкцій Вашого будинку.

армування бетонних сходів