Консольні сходи: у чому секрет надійності того, що здається тендітним

Сходи з бетону – досить важка конструкція, але й вони можуть виглядати стильно й елегантно. Концепція компанії «СПС-БУД» про те, що це своєрідна архітектурна мелодія, є рушійною силою у створенні не тільки функціональних, але і красивих предметів інтер'єру. Реалізовані проекти свідчать про те, що монолітні сходи можуть виглядати вишукано, незважаючи на вагу в 2-3 тонни.

Консольні сходи – яскравий цьому приклад. Надзвичайно легкі й повітряні, вони просто вражають. Цей ефект візуально посилюється ще й тим, що ступені пропускають більше світла, оскільки не з'єднані між собою.

Особливості застосування та конструювання

Консольні сходи для котеджу – ідеальний варіант для дизайнерського рішення інтер'єру у стилі модерн, мінімалізм, лофт, арт-деко та, звичайно ж, хай-тек завдяки своїй «космічній невагомості».

Але й це «чудо техніки» підпорядковується принципам фізики і перш за все – силі тяжіння і Третьому закону Ньютона, де сила дії на сходинки дорівнює силі їх протидії на опори. А тому вимагає особливої відповідальності й технічно грамотного підходу, де розрахунок сходів і правильний вибір кріплень та матеріалів повинен бути на першому місці.

Консольна конструкція насправді не така тендітна, як здається на перший погляд. Головна її частина, що несе основне навантаження, непомітна: вона зашита у стіні. Іноді сходинки врізають у стіну, але ця технологія неправильна й небезпечна.

Компанія «СПС-БУД» застосовує альтернативний метод, який є більш надійним. При цьому у стіну встановлюється металева арматура, і в неї в'яжуться сходинки. Головний нюанс безпеки полягає в тому, що це цілісна конструкція, але легша, ніж стандартні бетонні сходи на косоурі, тятивах або гвинтові на опорах.

Рішення на користь консольних сходинок приймається, коли плити перекриття перевантажені та їх не можна обтяжувати ще більше, тому сходовий марш потрібно закріпити у вертикальні конструкції. Відповідно, навантаження перерозподіляється на стіни та пілони. Це дає можливість побудувати сходи на другий поверх, закріплюючи їхні опори тільки у вертикальні конструкції.

п-подібні сходи центральний косоур будівництво

Як прийняти правильне рішення

Навіть невеликі помилки в розрахунках, виборі матеріалів та фіксації опор можуть стати критичними. Мабуть, це не ті бетонні сходи, які можна зробити своїми руками. Краще, впевненіше й однозначно надійніше буде звернутися за допомогою до професіоналів.

«СПС-БУД» спеціалізується на виробництві сходів для будинку в Україні та країнах СНД більш 10 років. Команда кваліфікованих співробітників компанії забезпечує гарантовано високу якість реалізації проектів будь-якої складності.