Чим обробити сходи: доступні варіанти на будь-який смак

Оздоблення сходів – завершальний етап в їх будівництві, завдяки якому сіра і похмура бетонна конструкція стає родзинкою інтер'єру.

Існує кілька варіантів обробки – залежно від уподобань власників будинку та бюджету, на який вони розраховують. Причому, якщо проектування і спорудження сходів у будинку на другий поверх потребують професійних умінь і навичок, то фінішний декор цілком можна виконати самостійно, обравши завдання собі під силу.

Матеріали для обробки бетонних сходів

Успіх і легкість останнього етапу будівництва сходів для квартири або приватного будинку залежить від того, наскільки правильно виконані попередні етапи. Наприклад, чим точніше зроблена опалубка, тим менше знадобиться додаткового вирівнювання і шліфування сходів, а отже, і меншого вкладення коштів.

На сьогодні популярні такі види оздоблення сходів:

 

  • Дерево – екологічний матеріал, який виглядає дуже тепло і створює затишну атмосферу. Облицювання бетонних сходів деревом коштує по-різному: все залежить в першу чергу від типу деревини та її якості. Тому обробку деревом можна підібрати під будь-який гаманець.
  • МДФ – досить легкий та бюджетний оздоблювальний матеріал, доволі простий в установці, але має недолік: він не зносостійкий.
  • Плитка – порівняно недорогий варіант для оздоблення сходів, але на відміну від попередніх, вологостійкий матеріал, більш холодний і міцний. Хоча вартість роботи прямо пропорційна ціні самої плитки.
  • Штучний або натуральний камінь має схожі властивості із плиткою, вирізняється довговічністю і надійністю. Дуже добре вписується в більшу частину інтер'єрів. Через 10 років експлуатації його можна просто відшліфувати, і Ви отримаєте практично новий виріб.
  • Ковролін або килимові доріжки – м'яке і легке покриття, яке потребує частого догляду, може бути використано як цілим полотном, так й у вигляді окремих відрізів, іноді різного кольору.
  • Ламінат – кварцові плити, зроблені з натуральних матеріалів. Екологічно чистий матеріал. Завдяки своїй технології виробництва має товщини від 3 мм, що дозволяє обробляти повітряні сходи, не втрачаючи при цьому висоти просвітів між сходинками.
гвинтові сходи з оздобленнім деревом Дерево
Оздоблення сходів МДФ
Оздоблення сходів плиткою Плитка
Оздоблення сходів каменем Натуральний камінь
Оздоблення бетонних сходів Ковролін
Оздоблення хсодів ламінатом Ламінат

Кілька корисних порад

Вибір варіанту обробки залежить від фінансових можливостей, польоту фантазії власників і їх умінь, якщо вони вирішили приступити до цього самостійно. При цьому професіонали дають кілька доречних порад:

 

Завжди можна звернутися до фахівців

Якщо Ви не можете обрати, чим оздобити сходи, або до кінця не впевнені, що здатні здійснити задумане самостійно, фахівці «СПС-БУД» завжди готові Вам допомогти. 

Компанія пишається задоволеними замовниками, пропонуючи ексклюзивні варіанти для кожного будинку, які, напевно, сподобаються і Вам!