Сходи в будинку: чому сходовий проріз часто диктує форму конструкції?

Створення сходового отвору - важливий етап побудови. Адже від того, наскільки правильно виконано проєктування і всі види робіт, залежить зручність використання другого поверху і дизайн сходів в будинку.

Правильне облаштування отвору також убезпечить від ризику деформації та обвалення стелі.

Важливі моменти

При проєктуванні прорізу важливо запланувати майданчик внизу. Його розміри можуть бути індивідуальними, але в процесі варто враховувати наявність дверей і їх кількість. Це потрібно для того, щоб всі двері могли вільно відкриватися, при цьому не заважаючи спускатися / підійматися по сходах, без зіткнень.

Розрахувати сходи на другий поверх краще на етапі проєктування будинку. Але якщо це не було зроблено, тоді необхідно уважно вивчити планування, і визначити максимально можливі розміри отвору і вільного простору на першому поверсі.

Для класичних сходів отвір роблять прямокутний, а для гвинтових - круглий. При цьому враховується середній зріст людини.

Орієнтуватися варто таким чином: на якій би ступені не стояв чоловік, він не повинен упиратися головою в стелю.

Важливо також звернути увагу на зміцнення отвору, щоб уникнути обвалення перекриттів верхнього ярусу. Якщо буде відбуватися часткове видалення балок, після їх потрібно буде з'єднати з рештою балочної конструкції.

Різновиди сходових прорізів

Від того, яка форма сходового отвору обладнана або запланована, залежить і тип конструкції. Вхід на другий ярус може бути:

  • Круглий. Акуратний, невеликий і стильний. До нього в пару ідеально підходять гвинтові сходи.
  • Напівкруглий. Ще один варіант для гвинтових сходів. Прекрасно виглядає зі спіральними конструкціями.
  • Прямокутний. Такий сходовий проріз на другий поверх - найпростіший для створення та обробки. Довжина такого отвору розраховується, виходячи з бажаної конструкції та ширини сходового маршу.
  • Нестандартний. У більшості випадків це - бажання господарів створити щось незвичайне або можливість дизайнера втілити свій оригінальний проєкт сходів.

Важливі параметри, які варто врахувати

Визначивши розміри отвору, важливо додати до кожної сторони по 5 см запасу, щоб в процесі обробки не виникло проблем накладки.

Розміри сходів в приватному будинку, як і розміри отвору, можуть варіюватися в залежності від самого типу конструкції, а також місця, куди виходять сходи. Якщо це - мансарда, або вихід буде організований в одну кімнату, тоді ширини отвору в 60-70 см буде достатньо. Таким чином можна буде трохи заощадити простір.

Вихід в хол вимагає більш широкого отвору, що не менше 80 см.

Крім цього, важливо врахувати ще кілька важливих параметрів:

  1. Розташування отвору. Оптимальний варіант - паралельно опорним балкам.
  2. Довжина отвору. Для зручності та функціональності відстань між стельовою балкою перекриття і сходинками має бути не менше 2 м.
  3. Для облаштування отвору в бетонних перекриттях потрібні опорні балки. Це можуть бути ті шнури або косоури. Для гвинтових конструкцій - опорні стовпи.

Іноді, з метою економії, може проводитися безбалковий монтаж. Тоді отвір оформляють металевими куточками, які розташовуються максимально близько до плит перекриття.

Розрахунок сходів на другий поверх - процес, що вимагає особливої уваги та деталізації. Довіряйте його професіоналам, щоб повною мірою бути впевненими в безпеці та очікуваної функціональності конструкції, що будується.

Оздоблення отвору

Тут все залежить від ваших уподобань. Любителям мінімалізму підійде скромна шпаклівка і фарбування, а тим, хто бажає зробити контури отвору більш оригінальними, можна запропонувати звернути увагу на накладні панелі, які можуть мати різний дизайн.

Розрахунок сходів на другий поверх - процес, що вимагає особливої уваги та деталізації. Довіряйте його професіоналам, щоб повною мірою бути впевненими в безпеці та функціональності конструкції, що будується.