Арматура для бетону: як розрахувати вагу на 1 м3

Скільки потрібно арматури на куб бетону: чим керуватися в розрахунках, що являє собою арматурний каркас для бетонних сходів.

Арматура металева: витрати на куб бетону

Як підказує назва, залізобетонні конструкції складаються із двох основних компонентів: бетонної суміші й залізної арматури.

Бетон зносостійкий та довговічний матеріал, здатний витримувати сильні навантаження. Проте, він не стійкий до розтягування. Основна "робота" бетону на стиск. Із цієї причини бетонні конструкції, і бетонні сходи зокрема, зміцнюють металевою арматурою.

Із чого складається арматурний каркас?

Арматура для бетону являє собою конструкцію з вертикальних і горизонтальних стрижнів (рифлених прутів), зв'язаних між собою міцним дротом.

Стрижні для армування, як правило, виготовляються гарячекатаним методом, що підвищує їх міцність. У армуванні бетонних сходів застосовують прути з маркуванням А3 (А400). Діаметр прутів варіюється від 6 до 40 мм, товщина залежить від типу залізобетонної конструкції.

Прути можуть бути металевими і неметалевими (карбоновими).

Дріт для в'язки арматури використовується діаметром 0,81,2 мм.

Від чого залежить кількість арматури?

Незважаючи на те, що арматурний каркас дає додаткову міцність, використовувати його надмірно також небажано. Крім додаткової ваги конструкції, закупівля арматури в занадто високій кількості означає зайві витрати. Вага металу / сталі залежить як від типу конструкції, так і щільності бетонної суміші. Необхідна кількість визначає вартість арматури.

Наприклад, для різних типів бетонних сходів підходи до армування будуть різними. Так, армування гвинтових сходів потребує більшої ретельності в розрахунках і більшої витрати матеріалів. Що стосується якості бетонної суміші, то для підвищення міцності використовують добавки в бетон, а цемент беруть не нижче марки М400. Добавки в бетон для міцності це пластифікатори, прискорювачі набору міцності, компоненти з протиморозним ефектом, модифікатори й комплексні добавки.

Кількість заліза в залізобетонній конструкції розраховується за державними стандартами. Як правило, на 5 м3 монолітної основи беруть 1 т металу для армування. Для додаткового захисту та стійкості використовують підставки / фіксатори для арматури.

Нюанси розрахунків

Стандарти для типових конструкцій наведені у збірниках державних будівельних норм. Проте, для кожного випадку потрібно враховувати конкретні нюанси, наприклад, тип ґрунту, що впливає на осідання бетону. Для стовпчастих основ використовується більше бетону, порівняно із плоскими конструкціями. Крім нормативних документів, існують також онлайн-калькулятори. Однак зробити точний розрахунок і прийняти правильне рішення здатні тільки професіонали.

Компанія «СПС-БУД» спеціалізується на виготовленні бетонних сходів під ключ і проконсультує з будь-яких питань.

Реалізовані проекти дивіться тут.