Арматура будівельна: в’язати, а не зварювати

Чому потрібно в'язати, а не зварювати армувальний каркас сходів. Переваги та недоліки альтернативних технологій. Необхідні інструменти для в'язки арматури.

Армувальний каркас сходів: в'язка, а не зварювання

Бетонні сходи міцна та довговічна конструкція, стабільність якої досягається завдяки армуванню. Арматурна сітка формується кількома способами: за допомогою зварювання або в'язки.

Точкове зварювання займає менше часу, але має ряд недоліків. Висока температура фіксації прутів забезпечує міцність кріплення конструкції з металу, але в той же час, плавлення викликає руйнування.

Крім того, зайва міцність у з'єднаннях прутів є небажаною під час усадки горизонтальної (похилої) конструкції, внаслідок чого можуть утворитися тріщини. Тому технологія зварювання для зведення залізобетонних конструкцій застосовується вкрай рідко, після ретельного експертного висновку та зважування всіх нюансів.

Альтернативний спосіб це в'язка арматури, що забезпечує необхідну рухливість, зокрема, при стисненні і розтягуванні. За умови великих навантажень зварена будівельна арматура лопається, а зв'язана пружинить. Завдяки цьому ймовірність деформації та руйнування знижується, а термін експлуатації підвищується.

Інструменти й матеріали для в'язки арматури

Металевий каркас роблять із поздовжніх і поперечних прутів і дроту для в'язки арматури діаметром 0,8-1,2 мм. Технологія передбачає зв'язування прутів у місцях їх перетину. При цьому дріт потрібно затягнути, а з'єднання, що залишилися, скрутити плоскогубцями.

Для фіксації деталей використовується гачок для в'язання, за допомогою якого кінці дроту протягують у петлю. Ще один необхідний інструмент для в'язки арматури це кусачки довжиною 150 мм.

Зв'язування елементів займає тривалий час, тому для зниження трудовитрат використовують пістолет для в'язки арматури. Він дозволяє автоматизувати, і тим самим прискорити процес, проте вимагає необхідних навичок і коштує дорого.

Під час проведення робіт враховуйте наступні рекомендації:

  • Підготуйте необхідні відрізки дроту заздалегідь (довжиною 20-30 см).

  • Витримуйте однаковий інтервал між деталями.

  • Додатково закріпіть кутові елементи арматури.

  • Слідкуйте за нерухомістю зафіксованих прутів.

  • Перевіряйте міцність з'єднань під навантаженням.

  • Не використовуйте матеріали зі слідами корозії.

Робимо оптимальний вибір

В'язка арматури кращий спосіб фіксації, який підвищує міцність залізобетонних конструкцій. Ця технологія не тільки підсилює стійкість, але й економить кошти, порівняно зі зварювальними роботами.

Максимальна надійність досягається завдяки дотриманню норм і професійному підходу.