Сходи в будинку: скільки потрібно місця

Складно уявити будинок без сходів, хіба що в ньому лише один поверх. Тому виготовлення сходів питання, яким цікавиться кожен господар котеджу. Вони важливий елемент архітектури будівлі та її інтер'єру.

Красиві сходи на другий поверх милують око і гармонійно вписуються в загальний дизайн приміщення. Однак на першому місці все ж залишається комфорт усіх членів сім'ї, які проживають в будинку, особливо якщо в ньому є діти і люди похилого віку. Сходи в будинку мають бути такими, щоб підніматися й опускатися ними було максимально безпечно і комфортно. Це реально, якщо:

  • місця для них вибрано достатньо;
  • розрахунки сходинок виконані правильно;
  • огородження встановлено.

Як визначити необхідне місце оптимально?

Види сходів мають вирішальний вплив на вибір потрібного простору. Найбільш компактною є гвинтова конструкція, і мабуть, однією, з найстильніших. Тим не менш, коли йдеться про комфорт, такі сходи на 2 поверх програють.

Найбільш зручними є рішення з прямими маршами, але місця вони займають більше.

Оптимальними показниками вважаються:

  • Кут нахилу30-45 градусів. При більшій цифрі сходи будуть незручними, а при меншій простір буде використано нераціонально.
  • Висота підсхідця 150-180 мм, інакше піднімати ногу буде незручно.
  • Проступ (комфортна ширина сходинки) 270-330 мм. При цьому перша і остання сходинки плануються ширшими від решти інших для комфортного підйому та спуску.

На розрахунок довжини конструкції впливає і її висота відстань від підлоги першого поверху до підлоги другого поверху. Для зручної конструкції необхідно мінімум 2000 мм. Ця цифра важлива, щоб визначити кількість сходинок. Для цього потрібно поділити висоту сходів на висоту підсхідця. Коли число сходинок відомо, воно множиться на ширину сходинки.

Якщо говорити мовою цифр, при висоті 3000 мм довжина прямих сходів у будинку на другий поверх складе близько 5000 мм.

Довжина це ще не все для визначення необхідного простору. Необхідно враховувати і ширину. Оптимальна цифра при цьому 800-1200 мм. У розрахунках ширини значення має і простір, який займають перила на сходи. Рекомендована висота огородження 900-1000 мм, а частота балясин не менше 150 мм для безпечного пересування дітей.

Якість робіт – запорука комфорту та безпеки

Зручна і красива конструкція потребує ретельності в розрахунках, особливо, виборі і визначенні необхідного простору. Професіоналізм будівельників при цьому відіграє вирішальну роль. Компанія «СПС-БУД» досвідчений підрядчик, який проконсультує вас з будь-яких виникаючих питань.

Реалізовані проекти дивіться тут.